TAXE SI IMPOZITE LOCALE

• Formular tip >12 tone;
  • Copie act proprietate/leasing;
  • Factura fiscala (copie);
  • Copie a cartii de identificare a vehiculului;
  • Certificatul de atestare fiscala de la administratia financiara unde a fost declarat anterior vehiculul;
  • Copie certificat inmatriculare la Registrul Comertului;
  • Copie act constitutiv;
  • Fisa de inmatriculare;
  • Dosar cu sina;

NB: persoana care depune documentele se identifica cu actul de identitate si imputernicire din partea societatii.

3. Servicii de reclama si publicitate

4. Eliberarea certificatului de atestare fiscala persoane fizice

• Cerere tip;
  • Copie act proprietate;
  • Copie act identitate (BI/CI);
  • Solicitarea de catre o alta persoana decat proprietarul a certificatului de atestare fiscala necesita Prezentarea unei procuri;

5. Eliberarea certificatului de atestare fiscala persoane juridice

• Cerere tip;
  • Copie act proprietate;
  • Copie certificat inregistrare la Registrul Comertului;
  • Imputernicire din partea societatii si copia actului de identitate (BI/CI) al imputernicitului;

NB: certificatele de atestare fiscala se elibereaza in 48 de ore de la data depunerii cererii.

6. Eliberarea adverintei pentru:

• Spital
  • Cartea de identitate;
  • Venituri impozabile;
  • Casa de sanatate Ilfov;
  • Confirmare domiciliu;

NB: Se completeaza formularul tipizat, eliberat de serviciul de taxe si impozite locale, in care se mentioneaza toate datele solicitantului (adresa, bunuri detinute, etc) si se va trece in cerere motivul solicitarii.

1  2

Reproducerea integrala sau partiala a continutului site-ului Primariei Stefanestii de Jos se va face doar cu acordul Primariei sau cu mentionarea sursei.